Co nás čeká v následujících měsících tisknout

Podobně jako každý rok, i nyní připravujeme celou řadu akcí a projektů, které budeme v průběhu roku 2015 realizovat. valná většina z nich je již ve finální fázi a ladíme spíše drobné detaily. Někteé dlouhodobější a větší projekty se však stále vyvíjejí a proměňují tak abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

Jednou z pravidelných akcí je naše účast na významných akcích neziskového sektoru – v brzké době to bude Jarmark neziskovek a Den Země ke kterým najdete bližší informace v dalším článku. Mimo těchto dvou významných akcí se letos budeme s největší pravděpodobností účastnit již tradičního Dne Stromů v Opavě a určitě se najdou i další akce, kde nás potkáte – sledujte novinky na našem webu, kde se dozvíte více.

Letos budeme již potřetí pořádat fotografickou soutěž, která bude opět zaměřená na les, člověka, dřevo a přírodu obecně. Věříme, že i v letošním roce se nám podaří vytvořit úspěšnou soutěž a že se opět zařadíme mezi největší fotografické soutěže ve spolupráci komerčního a neziskového sektoru. Hlavním partnerem fotosoutěže bude pro letošní rok společnost Olympus, takže se můžete opět těšit na zajímavé ceny nejen v podobě digitálních fotoaparátů.


Takto jsme vás v loňském roce lákali na účast v soutěži

Po krátké pauze jsme také obnovili spolupráci se společností AkzoNobel, která patří mezi celosvětové podporovatele FSC a společně s českou pobočkou AkzoNobel Coatings připravujeme několik zajímavých akcí, při nichž byste neměli chybět. V plánu jsou mimo jiné také roadshows po českých hobbymarketech, kde se budete moci setkat s naším výjezdním týmem, který velmi rád zodpoví veškeré vaše dotazy týkající se FSC certifikace a odpovědného nákupu dřevěných výrobků.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že celosvětový FSC Friday, který připadá letos na 25. září je daleko, již nyní plánujeme jeho oslavy a také aktivity, které budeme v rámci tohoto významného dne realizovat. Mimo tradičního vyhlašování výsledků fotografické soutěže to bude určitě něco zábavného.

Vzdělávání na prvním místě

Nadále pokračujeme v přípravě a realizaci vzdělávacích programů, které jsou určeny především žákům základních škol – několik programů budeme v jarních měsícíh realizovat na Vysočině a v Praze. V hlavním městě pak připravujeme i vzdělávací seminář pro učitele, kde se dozví vše potřebné o šetrném lesním hospodaření a způsobech jak tyto informace předat svým žákům.

V uplynulém roce jsme pro vás přichystali celkem čtyři odborné semináře zaměřené na FSC certifikaci dřevozpracovatelského řetězce a na problematiku nařízení o dřevě EUTR. Semináře budeme realizovat i v letošním roce a první z nich můžete opět bezplatně navštívit už v dubnu.

Stejně tak pokračují i naše e-learnigové kurzy, které jsou věnované FSC certifikaci a nařízení EUTR. E-learning je ideální formou vzdělávání především pro ty, kdo se nemohou zúčastnit našich seminářů, anebo potřebují informace sdílet se svými kolegy. V prostředí e-learningu si navíc můžete bezplatně stáhnout praktické příručky o FSC certifikaci dřevozpracovatelského řetězce a manuál věnovaný nařízení o dřevě EUTR.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038