Novinky v ČR tisknout

Brno má vánoční strom z FSC certifikovaného lesa

Také v letošním roce se na náměstí Svobody v Brně rozsvítí vánoční strom, který pochází z lesa s certifikátem FSC, který zaručuje, že se v lese hospodaří odpovědně a podle přírodě blízkých principů. Jedle, která byla vztyčena na náměstí Svobody, vyrostla v lesním majetku Školního lesního podniku Křtiny nedaleko Brna.

Jedle byla slavnostně vypravena z Bílovic nad Svitavou za účasti ředitelky Turistického a informačního centra města Brna Petry Kačírkové, ředitele FSC ČR Tomáše Dudy a starosty obce Bílovice nad Svitavou Miroslava Boháčka. Stejně jako v předchozích letech, i letos byl velký vánoční strom vybrán z lesního majetku Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně.

V doprovodném programu před Myslivnou v Bílovicích nad Svitavou, vystoupily děti z mateřské školky Bílovice nad Svitavou a z dětského domova Dagmar, který byl založen díky charitativním sbírkám pořádaným Rudolfem Těsnohlídkem. Brněnský vánoční strom se letos rozsvítí po devětaosmdesáté, a to 29. 11. v 17.00 hodin.

Strom s certifikátem FSC pomáhá upozornit na potřebu ochrany mizejících a ohrožených lesů, které jsou dlouhodobě nejvíce ohroženým světovým ekosystémem. Lesy ŠLP Křtiny navíc získaly certifikát FSC jako vůbec první lesní majetek na území České republiky již v roce 1997. <em>„Jsme velmi potěšeni, že se z výběru vánočního stromu pro brněnské náměstí stala tradice, a že je strom vybírán právě ze ŠLP Křtiny, které patří mezi první certifikované lesní majetky v ČR, což je také ocenění naší každoroční práce a péče o les“</em> dodává zástupce ředitele ŠLP Křtiny Ing. Pavel Mauer.

Jsme velmi rádi, že se podařilo pro tak významnou akci, jako vztyčení vánočního stromu na nejrušnějším brněnském náměstí opět získat strom z FSC certifikovaného lesa. Díky ŠLP Křtiny tak můžeme upozornit na důležitost šetrného lesního hospodaření, což je naším hlavním cílem.


zpět na přehled