Novinky v ČR tisknout

Mapa dobrých obchodů pomáhá nakupovat k přírodě šetrné a odpovědné výrobky

Již více než rok provozujeme a spravujeme mapu dobrých obchodů, kde najdou zájemci o nákup FSC certifikovaných výrobků přehledně rozdělené obchody a obchodní řetězce, které nabízejí FSC certifikované produkty.

 

Jak jsme zjistili, tak nejčastější bariérou nákupu FSC certifikovaných výrobků je v případě koncových spotřebitelů především nedostatek informací o dostupnosti takovýchto výrobků v jejich okolí. Mapa dobrých obchodů, která je v podstatě databází obchodů, s FSC výrobky poskytuje velmi jednoduchou a přehlednou formou informace o dostupnosti FSC certifikovaných výrobků, šetrných k životnímu prostředí.

Hlavním smyslem mapy dobrých obchodů je poskytnout základní informace o nejbližších prodejnách s FSC výrobky dle kategorií regionu, druhu prodejny, zboží a počtu výrobků v prodejně. Mapa je umístěna na internetu na adrese www.mapadobrychobchodu.cz a návštěvníci mohou vyhledávat podle zmíněných kritérií.

V současné době je v databázi obchodů více jak 1600 konkrétních obchodů s FSC výrobky. V některých případech se jedná o samostatné prodejny, v jiných zase o součásti řetězců prodejen, jako jsou například Wiki s.r.o. papír a dřevěné hračky či řada hobbymarketů.

Za zmínku také stojí to, že se stále rozšiřuje sortiment FSC výrobků, které nejsou výhradně dřevěné – ať už je to papír v různých podobách, ochranné pomůcky jako jsou například gumové rukavice anebo další kosmetické a drogistické zboží.

Mapu dobrých obchodů najdete zde


zpět na přehled