Novinky v ČR tisknout

Navštivte výstavu fotografií ze soutěže Není les jako les!

V Galerii Vaňkovka dnes začala výstava vítězných fotografií ze soutěže s názvem „Není les jako les“ neziskové organizace FSC ČR. Fotosoutěž měla mimo jiné upozornit na ubývání ohrožených světových lesních ekosystémů a podpořit odpovědnou spotřebu výrobků pocházejících z šetrně obhospodařovaných lesů.

Soutěž „Není les jako les“ startovala 13. května letošního roku a soutěžící mohli poslat fotografie do jedné z tematických kategorií – les a příroda, výrobky ze dřeva, lidé a dřevo. Ve fotosoutěži bylo oceněno celkem dvanáct fotografií právě ve třech zmíněných kategoriích.

Do soutěže bylo přihlášeno přes 2500 fotografií. Tento velký zájem nás velmi potěšil i proto, že se tak podařilo upozornit na problém postupného mizení světových lesů. Do budoucna plánujeme z vítězných fotografií sestavit kalendář, který bude zdarma, a příští rok na úspěšnou soutěž navázat.  Návštěvníci se mohou těšit na velkoformátové fotografie, které byly v soutěži zvoleny jako nejlepší, a to profesionálními fotografy Vojtou Heroutem, Petrem Janem Juračkou a Ondřejem Prosickým.

Společně s fotografiemi návštěvníci získají také základní informace o neziskové organizaci FSC. Výstava je instalována v přízemí Galerie Vaňkovka do 28.10.2013


zpět na přehled