Novinky v ČR tisknout

Oslavte s námi FSC Friday 27.9.2013

Mezinárodní FSC Friday,který letos připadl na 27. září je věnován ochraně světových lesů a propagaci odpovědného a přírodě blízkého lesního hospodaření. Budeme velmi rádi, pokud se k oslavě šetrného lesního hospodaření přidáte a dáte o něm vědět svým blízkým. 

Zároveň, pokud budete zrovna v tento den nakupovat něco dřevěného, věnujte prosím trochu usílí hledání produktů s logem FSC. Podpoříte tak udržitelný rozvoj lesů, které jsou dnes jedním z nejvíce ohrožených ekosystémů.

My jsme pro vás připravili u příležitosti FSC Friday hned několik akcí. Ve středu 25. září proběhne workshop „Není les jako les“ s exkurzí do FSC lesů nedaleko Brna. Vítáni jsou zájemci z řad široké veřejnosti. Exkurzí bude doprovázet místní lesník, který poskytne bezprostřední zkušenosti s odpovědným lesním hospodařením podle principů FSC.

Přímo v pátek 27.9. se bude od 17:00 konat slavnostní vyhlášení fotografické soutěže „Není les jako les“ v prostorech Otevřené zahrady v Brně na ulici Údolní 33. Soutěž byla vyhlášena od května do konce srpna a kdokoliv se jí mohl zúčastnit zasláním fotografií do některé ze tří kategorií: les; les a lidé; výrobky z lesa. Detaily soutěže najdete na adrese www.vyfotdrevo.cz.

V sobotu 28. září proběhne workshop Šetrné dřevo v Centru Syřiště v Brně na Kounicově 42. Cílem je otevřít veřejnou diskuzi o multifunkčnosti lesů, o stavu českých lesních majetků a FSC certifikaci. Centrum Syřiště bude otevřeno od 10 hodin a doprovodný program pro děti i dospělé bude probíhat rovněž v sousedním Bjӧrnsenově parku.

Propagační materiály naleznete zde:

 


zpět na přehled