Novinky v ČR tisknout

Párty v Bjørnsonových sadech 28. 9. - přijďte oživit společný veřejný prostor!

Pojďte s námi oživit veřejný prostor v Bjorsenově sadu! Čekají na Vás turnaj v pétanque, fresbee a workshopy pro dospělé i hry pro děti. Nakonec přijde koncert kapely. Dopoledne je připravený den otevřených dveří v našem neziskovém centru Syřiště s workshopy, filmy a přednáškami pro celou rodinu!


Bjørnsonovy sady v Brně

Společně s dalšími organizacemi (NaZemi, Brno kulturní, Leporelo, Divadlo Feste), které s námi sídlí v Centru Syřiště na Kounicově 42 vás srdečně zveme na komunitní akci, která se uskuteční 28. září od 14:00 do 18:00 hodin v Bjørnsonových sadech (park vedle Právnické fakulty v Brně).

Ve stejný den od 10:00 do 14:00 hodin proběhne rovněž na Kounicově 42 v Centru Syřiště Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni lidé žijící a pracující v okolí, ale samozřejmě jsou vítáni i přespolní. Naším záměrem je společně oživit okolí, kde působíme, a lépe se vzájemně poznat. Na programu jsou aktivity pro děti (hry, dílny) i dospělé (hudební a taneční vystoupení, sportovní hry). Program bude zasazen do historie místa.


Program Dne otevřených dveří v Centru Syřiště

V Centru Syřiště na Kounicově 42 (1. patro) nás můžete 28. září navštívit kdykoliv od 10:00 do 14:00 hodin. Vezměte přátele, rodinu, děti a přijďte se podívat. Jednotlivé organizace si pro vás připravily následující program.

FSC ČR

 • Od 10:00 do 11:00 hodin proběhne workshop Šetrné dřevo. Zváni jsou i rodiče s dětmi.

NaZemi

 • Interaktivní výstavu Supermarket SVĚT.
 • Interaktivní mapu původu zboží.
 • Promítání videospotu k 10 letům NaZemi.
 • Promítání filmů, ze kterých se dozvíte, za jakých podmínek vzniká v asijských zemích vaše oblečení.

Leporelo

 •  Od 11:00 a od 13:00 hodin proběhne workshop na téma : „Chci o sobě vědět víc – osobnostní testy“. Zájemci dostanou k vyplnění psychologické a diagnostické testy na téma osobnostních předpokladů, profesního zaměření atp. a za přítomnosti psychologa si je interpretují.

Odpolední program v parku

Komunitní akce proběhne od 14:00 do 18:00 hodin a bude ji moderovat herec Lukáš Černoch.
  

 •  14:00 – 16:30

     turnaje ulic v pétanque či frisbee

 •   14:00 – 15:00

      workshop FSC ČR „Šetrné dřevo“

 • 15:00 – 15:15

      orientální tanečnice Yashila

 • 16:00 – 16:15

      vystoupení tanečního souboru Filigrán

 • 17:00 – 18:00

      zahraje kapela Štětky na kredenci


A možná přijde i samotný norský spisovatel a básník Bjørnstjerne Bjørnson, po němž je park pojmenován;-)

Pro děti je připraveno malování na obličej, výcvik chůze po laně, aromadílnička a workshop žonglování v podání Knock Knock.

Akce se koná i za nepříznivého počasí, program se přesune do dvou připravených stanů. Vstup zdarma. Občerstvit se budete moci v legendární osvěžovně „Na Krásné vyhlídce“, která v parku dříve stávala. Občerstvení zajišťuje restaurace Vegalité.

Leták ke stažení zde, plakát zde.


zpět na přehled