Novinky v ČR tisknout

Pod Špilberkem proběhnou tradiční oslavy mezinárodního Dne Země, kterých se zúčastní i FSC ČR

Obyvatelé Brna se i letos mohou zapojit do celosvětových oslav Dne Země, a to prostřednictvím brněnského Dne Země pod Špilberkem. Akce určená dospělým i dětem proběhne v sobotu 21. 4. 2012 v parku okolo hradu Špilberk. Nosným tématem letošního ročníku je zachování zdrojů pro budoucnost - tedy šetření energií a využívání obnovitelných zdrojů, snižování množství odpadů a jejich recyklace, ochrana našeho životního prostředí a především oslava přírody, jako nejvzácnějších zdroje života. Hlavním organizátorem akce je občanské sdružení Rezekvítek a do akce je zapojeno přes dvě desítky dalších organizací. Zúčastní se i FSC ČR. 

Oslavy Brněnského Dne Země pod Špilberkem budou probíhat od rána 10:00 do odpoledne, 17:00. Zejména pro dětské návštěvníky bude připraven zajímavý program ve formě her a soutěží se zastřešujícím tématem šetření zdrojů. Dále zde bude možnost ochutnat Fair Trade produkty, či vyrobit si nebo zakoupit recyklované výrobky. Jednotlivé brněnské ekologické organizace představí formou stánků vlastní činnost a nabídku, případně nabídnou ke koupi své publikace a jiné produkty. V rámci doprovodného programu vystoupí dobrovolnická umělecká uskupení z organizace YMCA (Tensing, irské tance), divadlo Komedianti na káře a program vyvrcholí koncertem hudební skupiny Nebeztebe. „Hlavním smyslem celé akce je oslavit naši Zemi a přírodu, užít si společnou zábavu a přitom se podělit o nápady, jak může každý z nás žít šetrněji k přírodě – přijďte si tedy s námi užít krásný jarní den v parku Špilberk“ řekl Petr Laštůvka, ředitel Rezekvítku.

 

Letošní ročník akce navazuje na již desítky let trvající tradici pořádání oslav Dne Země pro veřejnost a tradičně na ní spolupracují desítky brněnských ekologických organizací. Samotný mezinárodní Den Země se oficiálně slaví 22. dubna a ustanoven byl v roce 1970 ve Spojených Státech Amerických. Environmentálně zaměřené akce spojené se Dnem Země pořádají ekologické organizace po celém světě. Rok 2012 byl Organizací spojených národů vyhlášen za Mezinárodní rok udržitelné energie pro všechny – je to téma velice aktuální a proto k němu bude směřováno i téma našeho Dne Země pod Špilberkem.

Brněnský Den Země pod Špilberkem proběhne v roce 2012 pod záštitou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Iva Poláka. Akci finančně podpořilo statutární město Brno a Jihomoravský kraj. Mediálním partnerem akce je Rádio Petrov.

Stránky Dne Země


zpět na přehled