Novinky v ČR tisknout

Účastníme se festivalu Jeden svět Brno

V průběhu března a dubna se budeme účastnit dvou významných akcí, pořádaných především neziskovým sektorem – setkat se s námi můžete jednak na festivalu Jeden svět a o necelý měsíc později pak na akci Den Země v Brně.

Filmový festival Jeden svět, který je každoročně věnován specifickým problémům nejen z oblasti lidských práv či ekologie, se letos zaměří na práci. Ve dnech 17. až 25. března můžete festival navštívit v Brně a poté v dalších více než třiceti městech. Kulaté, patnácté, výročí bude spojeno s prací. Tu řeší všichni – ti, kdo ji hledají, ti, kdo se bojí, že o ni přijdou i ti, kdo v ní musí trávit příliš času a přicházejí o svůj soukromý život.

Předposlední den festivalu proběhne tradičně v rámci doprovodného programu festivalový jarmark neziskovek. Na něm bude možné se setkat s nevládními neziskovými organizacemi, které se aktivně podílí na zlepšování životního prostoru na poli sociálním, environmentálním, výchovném i kulturním. Jarmark se bude konat v pondělí 24. března, od 14:00 do 17:30 v atriu Fakulty sociálních studií MU. Vstup je zdarma a velmi rádi se tam s vámi setkáme.

Den Země je již tradiční akcí, která se v jarních měsících koná v Brně či blízkém okolí. Po loňském Dni Země na hradě Špilberk se letošní akce přesouvá na hrad Veveří, a to v termínu 26.dubna. Vzhledem k tomu, že rok 2014 je dle OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok rodinných farem, budou se pořadatelé zaměřovat právě na lokální produkci. Téma akce zní „Vyrobeno za humny“, v praxi jsou to rodinné farmy a zaměření na lokální nejen zemědělské produkty. 

Pro bližší informace o našem vstupu na Dni Země prosím sledujte novinky na webu a náš facebookový profil. Již nyní však můžeme přislíbit, že na své si v rámci akce přijdou jak dospělí tak děti.


zpět na přehled