Novinky v ČR tisknout

Už zítra proběhne celosvětový FSC Friday!

FSC (Forest Stewardship Council) Friday je den věnovaný ochraně světových lesů a propagaci přírodě blízkého lesního hospodaření. Již zítra se školy, firmy, obchody a další organizace po celém světě se zapojí do podpory FSC odpovědného lesního hospodářství. Celosvětový FSC Friday doprovází také řada soutěží a akcí pro veřejnost. Výjimkou nebude ani Česká republika. Zítra 30. září 2011, kromě dalších aktivit bude FSC ČR s informačním stánkem rozdávat dárky a informační materiály před hobbymarketem Hornbach na Černém Mostě v Praze.


FSC Česká republika v souvislosti s celosvětovým FSC Friday realizovala ve spolupráci s hobbymarkety sérii propagačních akcí, které měly za cíl podpořit odpovědné lesní hospodaření a prodej jeho produktů. „Chceme spojit oslovení spotřebitelů přímo před nákupními centry, kde jsou informace o FSC navázány na možnost nákupu FSC výrobků. Připravili jsme proto dárky pro spotřebitele, různé drobné FSC výrobky, plakáty, speciální letáky s Desaterem šetrného nákupu dřevěných výrobků a další informační materiály,“ říká Kateřina Žaludková z organizace FSC ČR. Zítra 30. září 2011, bude FSC ČR s informačním stánkem a dárky před hobbymarketem Hornbach na Černém Mostě v Praze, o den později před Hornbachem v Brně. Hobbymarket Hornbach je zároveň jedním z obchodů, kde je možné koupit nejvíce FSC produktů ze dřeva.

Chceme upozornit spotřebitele na ohrožení světových lesů a na možnost pomoci skrze odpovědnou spotřebou produktů se značkou FSC. Jsme velmi rádi za velký zájem českých zákazníků na propagačních akcích v Ostravě, Olomouci, Praze a Brně. Naším dlouhodobým cílem je zvýšit znalost značky FSC a odpovědného lesního hospodařením na úroveň západní Evropy. Ohlas těchto propagačních aktivit nám potvrdil, že by to mohlo být dříve, než jsme předpokládali,“ dodal Tomáš Duda, ředitel organizace FSC ČR. Podle průzkumu společnosti Focus: Marketing & Social Research byla v České republice v roce 2010 vyvolaná znalost FSC 11%. Ale například v Nizozemí je to 67%, v Dánsku 66%, Švýcarsku 56% a ve Velké Británii 23%. 

FSC Friday proběhne v dalších zemích. FSC International proto připravilo interaktivní mapu všech akcí na FSC pátek, kterou můžete najít zde. Český plakát k letošnímu FSC Friday najdete zde, logo zde. Podpořte FSC Friday a zapojte se do podpory odpovědného lesnictví!

 

 

Prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků FSC (Forest Stewardship Council, www.fsc.org) byl vytvořen mezinárodní nevládní neziskovou organizací se stejným jménem, kterou na začátku 90. let společně velké mezinárodní ekologické organizace (WWF, Greenpeace ad.), obchodní a dřevařské společnosti a další partneři. Základní ideou této organizace je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. Logo FSC na výrobku znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. FSC ČR, o. s. je českým zástupcem mezinárodní organizace FSC. Od roku 2002 pracuje na prosazování značky FSC v České republice v lesním hospodaření, dřevozpracujícím a papírenském průmyslu a mezi laickou i odbornou veřejností.  Dalším cílem FSC ČR je propagovat nákup dřevěného zboží se značkou FSC a informovat tak spotřebitele o výrobcích, které byly vyrobeny z legálně těženého dřeva šetrným způsobem a zároveň s ohledem na lidská a sociální práva obyvatel.

 


zpět na přehled