Novinky v ČR tisknout

Zahrajte si Lesárii – zkuste hospodařit s vlastním lesem a vyhrajte!

Lesária vám umožní vyzkoušet si práci lesního hospodáře ve virtuálním FSC lese. Hra je unikátní nejen svojí koncepcí, ale také tím, že odráží stav českých lesů, tj. jejich druhovou skladbu, možné škůdce či četnost a sílu přírodních vlivů.

To vše na základě dlouhodobých statistik. Při jejím hraní se tak dostanete do podobných situací, jako lesníci v českých lesích. Hru je možné hrát patnáct kol, přičemž každé kolo představuje 20 let života lesa, celkově se tedy hráč stará o les 300 let, díky tomu je možné simulovat životní cyklus lesů, které se vyskytují v České republice a obdobných podnebných pásech.

Před několika dny jsme spustili první soutěžní kolo, kde můžete prokázat nejen své kvality při hospodaření podle pravidel FSC, ale také můžete vyhrát věcné ceny s FSC certifikací. Vžijte se do role skutečného lesníka a zkuste hospodařit tak, aby váš les prosperoval po všech stránkách – environmentální, sociální a ekonomické. Své výsledky můžete porovnávat s přáteli či kolegy. lesaria Každé tři týdny budeme losovat výherce s nejvyšším počtem bodů, získaných při hraní Lesárie a odměníme dva hráče s nejvyšším dosaženým skóre. Jedinou podmínkou pro účast ve hře je vyplnění kontaktního emailu namísto hráčské přezdívky.

Abyste byli úspěšní, musíte plnit hned šest stěžejních pravidel šetrného obhospodařování lesa. Cílem hry je pak mít dobré skóre v oblasti sociální, environmentální a ekonomické – nejde tedy jen o maximalizaci zisku, ale především o to, naučit se hospodařit s lesem a pochopit základní principy FSC


zpět na přehled