Novinky v ČR tisknout

Závazná Risk analýza z pohledu FSC Kontrolovaného dřeva

Těží se v ČR kontroverzní dřevo?


Ve dnech 15. - 16. června proběhne v Praze 1,5 denní seminář, jehož cílem je vytvořit závaznou Risk analýzu pro Českou republiku - stěžejní dokument pro využívání tuzemského FSC NEcertifikovaného dřeva v FSC výrobcích. Máte-li zájem účastnit se semináře, tak se nám ozvěte do 10.6.

Během workshopu bude krátce představen systémem FSC a koncept Kontrolovaného dřeva. Hlavní částí bude vytváření Risk analýzy pro území ČR. Risk analýza z pohledu možnosti výskytu kontroverzního dřeva pocházejícího z českých lesů bude výstupem diskuze zúčastněných. Po schválení analýzy mezinárodním ustředím FSC bude dokument závazný pro všechny subjekty přimíchávající (nebo jen obchodující) FSC NEcertifikované dřevo (s původem v ČR) do FSC výrobků.

Pokud se nemůžete zúčastnit osobně, tak budeme rádi za vaše připomínky, kterými můžete ovlivnit výsledek závazné analýzy, protože klíčovou částí workshopu bude debata právě nad těmito kritérií. Na základě jejich zhodnocení bude stanovena míra rizika kontroverznosti dřeva pocházejícího z ČR. Formulář s případnými připomínkami nám pošlete nejpozději do 13.6.

Jedná se o důležitou analýzu z pohledu vlastníků lesů (potenciálních dodavatelů Kontrolovaného dřeva), zpracovatelů (míchajících FSC certifikovanou surovinu a surovinu bez certifikátu FSC) a nevládních organizací zabývající se kvalitou lesního hospodaření a stavem krajiny.

Kancelář FSC ČR bude celý proces organizovat, moderovat a poskytovat základní informační podklady.

Neváhejte se na nás obrátit v případě jakýchkoliv dotazů.


zpět na přehled